​راهنمای انتخاب کوسن تزئینی برای مبلمانایراچی  - يکشنبه، 18 تير 1396


 
اگر قصد دارید کمی در محیط زندگی تان تنوع و تفاوت ایجاد کنید و بودجه کمی هم دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید . میتوانید تنها با چند کوسن تزئینی در مدت کوتاهی مانند دو روز آخر هفته فضای کلی اتاق نشیمن و هال تان را تغییر دهید.
اگرچه به نظر نمی آید ولی انتخاب کوسن های تزئینی کار بسیار سختی است ، بخاطر اینکه تنوع شکل ، اندازه طرح ، نقش و رنگ  آنها بسیار زیاد است و انتخاب کوسن مناسباز بین آنها میتواند بسیار گیج کننده و سخت باشد. برای همین در این مقاله قصد داریم شما را در این راه راهنمایی و کمک کنیم تا بهترین  ومناسب ترین کوسن تزئینی را برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.
قیمت
این توصیه ای که فارق از پروژه باید در همه انتخاب هایتان  در نظر بگیرید: اولین چیزی که مد نظر میگیرید ، بودجه تان باشد.
بازه قیمتی کوسن های تزئینی بسیار وسیع است و میتواند از چند ده هزار تومان تا صد ها هزار تومان تغییر کند. قبل از رفتن به هر فروشگاهی ، ابتدا باید تصمیم بگیرید به چند کوسن احتیاج دارید و تا چقدر حاضرید برای آنها خرج کنید.
تعداد کوسن ها کاملا دلبخواهی است اما معمولا برای میل های تک نفره یک تا دو و برای مبل های دو و سه نفره بسته به اندازه و شکل شان سه تا پنج یا بیشتر کوسن نیاز خواهید داشت.
 
کوسن های تزئینی
جنس
اگر فرزند کوچک و یا حیوان خانگی در خانه دارید از پارچه هایی که به سختی پاک میشوند مانند ابریشم یا مخمل دوری کنید. هرچند خیلی ظریف یا نرم نیستند اما پارچه هایی که برای مبلمان فضای باز در نظر گرفته شده اند بسیار مقاوم تر اند و راحت تر شسته میشوند . حتما لیبل کوسن را مطالعه کنید که آیا قابل شستشو در ماشین لباسشویی هست یا خیر.
حتی اگر کوسن تان قابل شستشو در ماشین لباسشویی است با این حال بهتر است آن را با دست بشویید تا از کم رنگ شدن و پوسیدگی سریع آن جلوگیری کنید.
 
کوسن های تزئینی
سایز
معمولا سایز کوسن های تزئینی بین صورت است که چنان چه مربعی باشند بین 14 تا 20 اینچ  و چنان چه مستطیلی باشند 12*16 و یا 16*26 اینچ هستند. باید تصمیم بگیرید که آیا میخواهید کوسن هایتان در شکل ها و سایز های مختلف باشد (مثل نمونه قبلی) یا همه در یک شکل و سایز باشند (مثل نمونه بالا).
برای یک ضاهر مدرن و تمیز بهتر است از کوسن هایی استفاده کنید که از نظر رنگ ، سایز و شکل یک فرم هستند. اما اگر به دنبال ظاهری کلاسیک هستید از ترکیبی از کوسن های مختلف در شکل ها ، رنگ ها و سایز های مختلف استفاده کنید.
رنگ و نقش
انتخاب رنگ و نقش کوسن ها جذاب ترین و لذت بخش ترین قسمت خرید آنها است . برای کسانی که هنگام خرید در در انتخاب رنگ بسیار مردد هستند بهتر است رنگ های خانه را به به 5 دسته مختلف تقسیم کنیم . رنگ های سرد ، رنگ های گرم ، رنگ های خنثی ، رنگ های خنثی با جزئیات متضاد و آخر از همه رنگارنگ و ترکیبی.
قبل از اینکه هر دسته را توضیح دهیم بهتر است با نحوه انتخاب رنگ در هر خانه ای آشنا شوید . اگر خانه نو  است و یا میخواهید آن را از نو بسازید بهتر است اول از قطعات بزرگی شروع کنید که تنوع پایینی دارند . برای مثال در یک اتاق نشیمن بهتر است ابتدا درباره رنگ کفپوش ، دوم درباره مبلمان ، میز ها و تابلو های بزرگ ، بعد فرش ها و پرده ها و در آخر درباره کوسن و وسایل تزئینی تصمیم بگیرید.
البته گاهی اوقات میخواهید با استفاده از وسایل موجود تغییر دکوراسیون منزل دهید و یا یک قطعه را خیلی دوست دارید و بقیه وسایل و رنگ ها را طبق آن انتخاب میکنید.
 
 کوسن های تزئینی
 
رنگ های سرد : یکی از بهترین راه های اینکه تشخیص دهید از چه رنگی خوشتان می آید یک نگاه کوتاه به کمد لباس تان است . اگر بیشتر لباس هایتان به رنگ های سبز ، آبی ، خاکستری و بنفش است به احتمال زیاد رنگ های سرد را دوست دارید.
به طور مشابه اگر کفپوش ، دیوار ها و وسایل بزرگ مبلمان تان در طیف های سرد هستند انتخاب کوسن های تزئینی در طیف های سرد عاقلانه ر است . با محدود کرد طیف رنگی تعداد زیادی از گزینه ها حذف شده و انتخابتان بسیار راحت تر خواهد شد.
یکی دیگر از مزایای محدود کردن بازه انتخاب تان بر حسب طیف رنگی این است که در اینصورت با وجود اضافه کردن رنگ های مختلف به اتاق باز هم همه وسایل هماهنگ و ست دیده خواهند شد.
 
 کوسن های تزئینی

رنگ های گرم : مطمئن نیستید که باید از رنگ های گرم استفاده کنید یا سرد ؟ کافی است آب و هوای شهرتان را بررسی کنید. اگر آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی میکنید گرم است بهتر است با استفاده از رنگ های سرد ، حس خنکی و تازگی به محیط بدهید و بلعکس اگر در منطقه ای سردسیری زندگی میکنید میتوانید با کمک رنگ های گرم مانند زرد ، نارنجی ، قهوه ای و قرمز فضای خانه تان را گرم و صمیمی کنید.
از ترکیب رنگ های مختلف در یک طیف نهرساید یادتان باشد شما دارید از یک طیف رنگی استفاده میکنید که تمام رنگ های داخل آن با هم هماهنگی دارند.
 
 کوسن های تزئینی

رنگ های خنثی : بعضی های رنگ های سرد را ترجیح میدهند و بعضی ها رنگ های گرم اما خیلی ها هم ترجیح میدهند از رنگ های خنثی استفاده کنند . اتاق ها یی که با رنگ های خنثی مانند طیف های سفید ، خاکستری و چوبی تزئین شده اند بسیار آرامش بخش هستند. در این اتاق ها بهتر است از نقش ها کمک بگیرید و یا از سایه های مختلف یک رنگ استفاده کنید.
 
 کوسن های تزئینی
 
رنگ های خنثی با جزئیات رنگی: بر خلاف نمونه بالا همانطور که در این مورد میبینید میتوانید در اتاقی که غالبا از رنگ های خنثی تشکیل شده از کوسن های رنگی و شاد استفاده کنید . در نمونه بالا کوسن ها از هر دو رنگ های گرم و سرد استفاده شده ولی به دلیل اینکه تنها دو رنگ نارنجی و سبز بکار رفته حس شلوغی و نامرتبی ایجاد نکرده.
 
 کوسن های تزئینی

رنگ های ترکیبی و شاد: اگر استفاده تنها از رنگ های سرد ، گرم یا خنثی هیجان زده تان نمیکند میتوانید از همه رنگ ها در کنار هم استفاده کنید .تنها حواستان به انتخاب طرح کوسن ها باشد زیرا که میتوانند به راحتی فضا را نامرتب و شلوغ جلوه دهند. عکس بالا نمونه موفقی از استفاده از کوسن های رنگی در یک اتاق رنگی بدون ایجاد حس شلوغی است.  رنگ های نارنجی و آبی کاملا با هم متضاد هستند برای همین بهتر است اجازه دهید یکی از آنها پر رنگ (مثل مبل نارنجی) و دیگری کمی ملایم تر باشد (دیوار آبی روشن در پشت مبل).
 
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
این اثر که توسط شیگرو بان و ژان دو گاستینز طراحی شده است، یکی از زیباترین مواردی که در در ایل سگوئین در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. این ساختار نمادی برای قرن 21 بوده و مسیر ورودی رای غرب پاریس می باشد ...
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
محل زندگی یک هنرمند مشکلات طراحی متعددی می تواند داشته باشد. فضا باید به صورت اندیشمندانه و با دقت به جزئیات طراحی شوده و در عین حال جریان و آزادی را داشته باشد تا فرد بتوانند از استعدادهای کاری خود بهره ...
يکشنبه، 4 تير 1396 - ایراچی
چراغ های آویزان و سقفی به علت تنوع بالا در مدل ، امکان تنظیم ارتفاع و همچنین قیمت مناسب برای هر طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب است از این چراغ ها معمولا به عنوان لایه های روشنایی بالای میز ها و مکان های ...
شنبه، 3 تير 1396 - ایراچی
یکی از خانواده های شناخته شده کویت برای ساخت خانه ای سرسبز و خنک در کویت به پیش شرکت معماری داخلی و دکوراسیون AGi رفتند که در واقع شرکتی مشترک بین مادرید و کویت بود.
يکشنبه، 21 خرداد 1396 - ایراچی
گاهی معماران و طراحان دوست دارند چیزی فرا تر از یک برج یا ساختمان بسازند . در این مقاله به بررسی بعضی از این بنا ها میپردازیم که با ظاهر و معماری خورد توجه هر بیننده ای را به خود جذب میکند.
شنبه، 20 خرداد 1396 - ایراچی
​برای خیلی از ما سخت است که یکی از المان های دکوراسیون که عاشق شان هستیم از مد بیافتد و مجبورم باشیم آنها را از خانه مان برداریم.
چهارشنبه، 17 خرداد 1396 - ایراچی
فرش ها شکل قرار گیری دیگر مبلمان را تعیین میکنند پس در انتخاب آنها باید بیش تر دقت کنیم . در ادامه به 7 اشتباه رایج هنگام خرید و یا قرار دادن فرش اشاره میکنیم .
دوشنبه، 15 خرداد 1396 - ایراچی
فرقی نمیکند چگونه از آن نام ببرید کاناپه ، راحتی ، مبل یا هر چیزی دیگر به هر حال این وسیله یکی از مهم ترین وسایل خانه است و خرید آن مانند سرمایه گذاری است .
شنبه، 13 خرداد 1396 - ایراچی
در چند کیلیمتری شهر ملبورن استرالیا در کنار یک دریاچه خانه ای مکعبی شکل ساخته شدده از مواد طبیعی و مهم تر از همه به دور از تکنولوژی ساخته شده.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - ایراچی
کف هر خانه معمولا بیش از هر قسمت خانه مورد استفاده قرار میگیرد ولی به همین میزان در دکوراسیون داخلی هم مورد کم توجهی قرار میگیرد .