راهنمای انتخاب چراغ های سقفی و آویزایراچی  - يکشنبه، 4 تير 1396


چراغ های آویزان و سقفی به علت تنوع بالا در مدل ، امکان تنظیم ارتفاع و همچنین قیمت مناسب برای هر طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب است از این چراغ ها معمولا به عنوان لایه های روشنایی بالای میز ها و مکان های مهم خانه استفاده میشود.
بعلاوه به دلیل تنوع بالا در مدل و طراحی های فوق العاده بازار ، این چراغ ها به عنوان یکی از مهم ترین المان های تزئینی هر خانه ای محسوب میشوند .
اما مانند هر المان دکوری دیگری ، چراغ های آویزان هم قوانین خود را دارند و باید در انتخاب ها آنها دقت کنید. در ادامه شما را در انتخاب یک چراغ سقفی مناسب منزلتان راهنمایی خواهیم کرد با ما همراه باشید.
 
چراغ های آویزان
 

چطور انتخاب کنیم ؟

مهم ترین چیزی که در هنگام انتخاب طراحی داخلی چراغ های خانه باید در نظر بگیرید اندازه و مساحت اتاق است . همچنین نوع روشنایی مورد نیاز اتاق هم بسیار مهم است اینکه آیا نیاز به یک روشنایی محدود و نقطه ای یا یک روشنایی وسیع و پخش دارد.
یادتان باشد چراغ های شیشه ای نور را در کل فضا پخش میکنند و روشنایی وسیعی دارند در حالی که چراغ های فلزی یا هر جنس مات دیگری ، یک روشنایی نقطه ای ارائه میدهند که تنها محدود به زیر آنها است . هیچ کدام از این انواع روشنایی بر دیگری برتری ندارد و بستگی به نیاز خانه و سلیقه و میزان روشنایی محیط اطراف باید انتخاب شوند.
نکته مهمی که در انتخاب چراغ های آویزان باید در نظر بگیرید آن است که مدل و رنگ آن را باید طوری انتخاب کنید که نه خیلی به چشم بیاید و نه بی اهمیت دیده شود به عبارتی دیگر بهتر است ستاره اتاق چیز دیگری باشد اما چراغ هم باید به اندازه دیگر وسایل زیبا و شکیل باشد.
 
چراغ های آویزان
 

کجا نصب کنیم ؟

اگر چه بیشتر آنها را در بالای میز های آشپزخانه و میز ناهار خوری دیده ایم ، اما چراغ های آویزان برای هر اتاقی مناسب و قابل استفاده اند.  از چراغ های آویزان میتوانید در بجای چراغ مطالعه در اتاق خواب ، در قسمت رخکن حمام و بر روی پیشخوان آشپزخانه استفاده کنید .
هنگام نصب چند چراغ آویزان در کنار هم ، در بیشتر مواقع برای جلوه بیشتر و رعایت تقارن از تعداد فرد استفاده میشود اما یادتان باشد این یک قانون نیست و بهتر است نسبت به فضای تان از چراغ ها استفاده کنید برای مثال اگر بر روی میزتان به اندازه دوچراغ جا هست بهتر است از همان دو چراغ استفاده کنید.

 
 
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
این اثر که توسط شیگرو بان و ژان دو گاستینز طراحی شده است، یکی از زیباترین مواردی که در در ایل سگوئین در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. این ساختار نمادی برای قرن 21 بوده و مسیر ورودی رای غرب پاریس می باشد ...
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
محل زندگی یک هنرمند مشکلات طراحی متعددی می تواند داشته باشد. فضا باید به صورت اندیشمندانه و با دقت به جزئیات طراحی شوده و در عین حال جریان و آزادی را داشته باشد تا فرد بتوانند از استعدادهای کاری خود بهره ...
يکشنبه، 18 تير 1396 - ایراچی
اگر قصد دارید کمی در محیط زندگی تان تنوع و تفاوت ایجاد کنید و بودجه کمی هم دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید . میتوانید تنها با چند کوسن تزئینی در مدت کوتاهی مانند دو روز آخر هفته فضای کلی اتاق نشیمن ...
شنبه، 3 تير 1396 - ایراچی
یکی از خانواده های شناخته شده کویت برای ساخت خانه ای سرسبز و خنک در کویت به پیش شرکت معماری داخلی و دکوراسیون AGi رفتند که در واقع شرکتی مشترک بین مادرید و کویت بود.
يکشنبه، 21 خرداد 1396 - ایراچی
گاهی معماران و طراحان دوست دارند چیزی فرا تر از یک برج یا ساختمان بسازند . در این مقاله به بررسی بعضی از این بنا ها میپردازیم که با ظاهر و معماری خورد توجه هر بیننده ای را به خود جذب میکند.
شنبه، 20 خرداد 1396 - ایراچی
​برای خیلی از ما سخت است که یکی از المان های دکوراسیون که عاشق شان هستیم از مد بیافتد و مجبورم باشیم آنها را از خانه مان برداریم.
چهارشنبه، 17 خرداد 1396 - ایراچی
فرش ها شکل قرار گیری دیگر مبلمان را تعیین میکنند پس در انتخاب آنها باید بیش تر دقت کنیم . در ادامه به 7 اشتباه رایج هنگام خرید و یا قرار دادن فرش اشاره میکنیم .
دوشنبه، 15 خرداد 1396 - ایراچی
فرقی نمیکند چگونه از آن نام ببرید کاناپه ، راحتی ، مبل یا هر چیزی دیگر به هر حال این وسیله یکی از مهم ترین وسایل خانه است و خرید آن مانند سرمایه گذاری است .
شنبه، 13 خرداد 1396 - ایراچی
در چند کیلیمتری شهر ملبورن استرالیا در کنار یک دریاچه خانه ای مکعبی شکل ساخته شدده از مواد طبیعی و مهم تر از همه به دور از تکنولوژی ساخته شده.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - ایراچی
کف هر خانه معمولا بیش از هر قسمت خانه مورد استفاده قرار میگیرد ولی به همین میزان در دکوراسیون داخلی هم مورد کم توجهی قرار میگیرد .