​خانه ای سبز در دل کویرایراچی  - شنبه، 3 تير 1396


یکی از خانواده های شناخته شده کویت برای ساخت خانه ای سرسبز و خنک در کویت به پیش شرکت معماری داخلی و دکوراسیون AGi رفتند که در واقع شرکتی مشترک بین مادرید و کویت بود.
در خواست خانواده ساخت خانه ای بود که فضای رو باز آن 365 روز و حتی در تابستان های سوزان کویت هم قابل استفاده باشند.
 
خانه سبز کویت
 
معماران Joaquín Pérez-Goicoechea و Nasser Abulhasan موسسان شرکت تصمیم گرفتند برای براورده کردن خواسته مشتری از چند باغ های کوچک و پر تراکم در جای جای خانه استفاده کنند تا حس بیرون بودن را در فضای داخلی خانه القا کنند .
برای کارایی هرچه بیشتر فضا های روباز عادت ها ورفتارهای خانواده برای روزها مورد مطالعه قرار گرفت تا کاربرد آنها از هر فضا کاملا مشخص شود. در انتها به علت شرایط آب و هوایی فضای بیرونی خانه به صورت سه طبقه ساخته شد. هر طبقه دارای باغ جدا گانه ای است که در هر مکان و طبقه ای حس بیرون بودن را القا کند.
 
خانه سبز کویت
سه طبقه و بخش های آنها با راه پله ها و راهرو های خارجی به هم متصل اند. با این روش این مکان ها هم جزوی از خانه هستند و هم در واقع بیرون خانه قرار دارند.
قسمت استخر و فواره در مرکز خانه قرار دارد به طوری که از تمام طبقات قابل مشاهده است. طبقه زیرین که در آن استخر و باغ مرطوب قرار دارد در واقع طبقه تابستانی است تا صاحبخانه ها بتوانند به دور از آفتاب سوزان کویر تابستان خود را بگذرانند .
طبقه و باغ زمستانی آرام تر و خصوصی تر است که  بر روی سقف قرار گرفته و زیر سایبان های تعبیه شده میتوانید بشینید و دریا را تماشا کنید .
اگر چه فضا های بیرونی به سه طبقه تقسیم شده با این حال در واقع جزئی از یک خانه اند . طبق گفته های طراحان ساختمان بزرگترین چالش طراحی داخلی این خانه این بود که نقشه ها و دکوراسیون داخلی باید طوری بود که هر طبقه مشخصه های منحصر بفرد خود را داشته باشند در حالی که در واقع بصورت یک مجموعه دیده شوند .
 
خانه سبز کویت
با طراحی طبقه ای خانه در واقع طراحان موفق شدند فضای خصوصی تر را از فضا های عمومی تر که مهمانان خانواده در آن رفت و آمد دارند مجزا کنند .
جبه بیرونی خانه از لایه های آلمینیومی آبکاری شده پوشانده شده تا نور آفتاب را بازتاب و از گرم شدن خانه جلوگیری کند.

 
 
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
این اثر که توسط شیگرو بان و ژان دو گاستینز طراحی شده است، یکی از زیباترین مواردی که در در ایل سگوئین در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. این ساختار نمادی برای قرن 21 بوده و مسیر ورودی رای غرب پاریس می باشد ...
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
محل زندگی یک هنرمند مشکلات طراحی متعددی می تواند داشته باشد. فضا باید به صورت اندیشمندانه و با دقت به جزئیات طراحی شوده و در عین حال جریان و آزادی را داشته باشد تا فرد بتوانند از استعدادهای کاری خود بهره ...
يکشنبه، 18 تير 1396 - ایراچی
اگر قصد دارید کمی در محیط زندگی تان تنوع و تفاوت ایجاد کنید و بودجه کمی هم دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید . میتوانید تنها با چند کوسن تزئینی در مدت کوتاهی مانند دو روز آخر هفته فضای کلی اتاق نشیمن ...
يکشنبه، 4 تير 1396 - ایراچی
چراغ های آویزان و سقفی به علت تنوع بالا در مدل ، امکان تنظیم ارتفاع و همچنین قیمت مناسب برای هر طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب است از این چراغ ها معمولا به عنوان لایه های روشنایی بالای میز ها و مکان های ...
يکشنبه، 21 خرداد 1396 - ایراچی
گاهی معماران و طراحان دوست دارند چیزی فرا تر از یک برج یا ساختمان بسازند . در این مقاله به بررسی بعضی از این بنا ها میپردازیم که با ظاهر و معماری خورد توجه هر بیننده ای را به خود جذب میکند.
شنبه، 20 خرداد 1396 - ایراچی
​برای خیلی از ما سخت است که یکی از المان های دکوراسیون که عاشق شان هستیم از مد بیافتد و مجبورم باشیم آنها را از خانه مان برداریم.
چهارشنبه، 17 خرداد 1396 - ایراچی
فرش ها شکل قرار گیری دیگر مبلمان را تعیین میکنند پس در انتخاب آنها باید بیش تر دقت کنیم . در ادامه به 7 اشتباه رایج هنگام خرید و یا قرار دادن فرش اشاره میکنیم .
دوشنبه، 15 خرداد 1396 - ایراچی
فرقی نمیکند چگونه از آن نام ببرید کاناپه ، راحتی ، مبل یا هر چیزی دیگر به هر حال این وسیله یکی از مهم ترین وسایل خانه است و خرید آن مانند سرمایه گذاری است .
شنبه، 13 خرداد 1396 - ایراچی
در چند کیلیمتری شهر ملبورن استرالیا در کنار یک دریاچه خانه ای مکعبی شکل ساخته شدده از مواد طبیعی و مهم تر از همه به دور از تکنولوژی ساخته شده.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - ایراچی
کف هر خانه معمولا بیش از هر قسمت خانه مورد استفاده قرار میگیرد ولی به همین میزان در دکوراسیون داخلی هم مورد کم توجهی قرار میگیرد .