طاقچه های هوشمندانهایراچی  - جمعه، 20 اسفند 1395


گاهی اوقات یک طاقچه نه یک قفسه تنها چیزی است که برای یک اتاق لازم است تا علاوه بر کارایی به آن زیبایی بدهد . در ادامه به بررسی طاقچه های هوشمندانه و کوچک در چند اتاق متفاوت میپردازیم . با کمک این نکات و راهنمایی ها میتوانید در بازسازی بعدی خانه تان از یک طاقچه به جا و زیبا در اتاق تان استفاده کنید .
 
طاقچه ها در دیر باز جزئی جدا نشدنی از معماری داخلی و دکور خانه ها محسوب میشئنئ که به غیر از جایگاهی برای قرار دادن کتاب ها و وسایل کوچک معماران و هنرمندان با کچ بری های زیبا آن را به یکی از نقاط قاب توجه اتاق تبدیل میکردند . اگر چه با گذر زمان و تغییر مفهوم زیبا شناختی به مرور طاقچه ها از دکوراسیون داخلی خانه ها حذف شدند و جایگاه خود را به کمد ها و قفسه ها دادند . 
 
اما در سال های اخی ربار دیگر توجه معماران و طراحان داخلی به این المان جلب شد . در ابتدا باید یاد آور شد اگر چه از نظر کاربردی طاقچه و قفسه شباهت های زیادی با هم دارند با این حال از نظر فرم و شکا با هم بسیار متفاوت اند 
 
در واقع یک قفسه قطعه ای افقی ، نصب شده بر روی دیوار است درحالیکه یک طاقچه قسمتی از دیوار است ممکن است در میانه دیوار قرار گیرد یا توسط کنده کاری بوجود آید . یک طاقچه با توجه به عمقش میتواند کاربرد های مختلفی داشته باشد .
اگر در حال بازسازی و یا ساخت خانه تان هستید شاید بهتر باشد در مورد این دیزاین کاربردی هم کمی تامل کنید .
 
در ادامه به کاربرد ها و راه های درست استفاده از طاقچه را برایتانا بازگو میکنیم .
 

استفاده از طاقچه در یک خانه مدرن :

 

1. راهروی ورودی :

 

طاقچه های هوشمندانه

 

دیوار کوب های قسمت پایینی دیوار این قسمت به طور یکبپارچه اند و به طور پیش فرض یک طاقچه کم عمق و کوچک دارند . تزئینات و تابلو های مینیمال و ساده این قسمت زیابیی قسمت ورودی را دو چندان کرده بعلاوه گیره های پایین طاقچه هم محلی مناسب برای قرار دادن وسایلی مانند کیف های سبک و چتر و کلاه است .

 

طاقچه های هوشمندانه


دیوار های نیمه مانند نمونه ای که در عکس دوم میبینید یکی از راه های ارزان جدا کردن دو اتاق و یا دو قسمت و همچنین ارزان ترین راه برای ایجاد دیواره های راه پله است . اگر در خانه شما هم دیوار های کوتاه وجود دارد میتوانید با قرار دادن لایه ای چوبی بر روی آن از آن به عنوان طاقچه و محلی برای نمایش اثار هنری و تزئینی تان استفاده کنید . در عکس دوم قفسه روبروی دیوار کوتاه برای ایجاد هماهنگی و همسان سازی دو طرف راهرو ساخته شده .

 

طاقچه های هوشمندانه


در عکس سوم دیوار کوتاه دیگری را میبینید که در واقع ورودی را از اتاق نشیمن جدا میکند . کنده کاری ها و طاقچه ظریف روی این قسمت تنها جنبه تزئینی دارد . البته برای زیبایی بیشتر میتوان روی این قسمت گلدانی از گل های تازه و چند کتاب قرار داد .

 

2. آشپزخانه :

یکی دیگر از جاهایی که طاقچه در آن بسیار لازم است ، آشپزخانه است . آشپزخانه هر چقدر هم که بزرگ و جادار باشد باز هم یک طاقچه لازم است .
 

طاقچه های هوشمندانه


در عکس بالا یکی از بهترین نمونه های استفاده از طاقچه ها در آشپزخانه را میبینید . طاقچه پشت گاز به قدری عمیق است که براحتی لازم کوچک آشپزخانه از جمله گلدان های کوچک گل ، شیشه های ادویه و یا حتی سبدی کوچک با صابون های خوشبو پر شده ، در آن جای میگیرند .

 

بالای نیمکت ها :

 

طاقچه های هوشمندانه

 

نیمکت ها یکی از بهترین راه حل برای ایجاد نشیمن بزرگ در فضا های کوچک اند . در این عکس طاقچه بوجود آمده بالای نیمکت ها بیشتر برای فاصله ای بین شیشه ها و کسانی که بر روی نیمکت ها نشسته اند استفاده شده اما بهترین مکان برای نمایش گلدان ها و وسایل تزئینی است .

 

طاقچه بار مانند :

 

طاقچه های هوشمندانه

 

بسیاری از خانه ها و آپارتمان های کوچک دارای آشپزخانه ای کوچک و اپن هستند درست مانند عکس بالا . اگر آشپزخانه شما هم به قدری کوچک است که میز و صندلی در آن جا نمیشود ، طاقچه های بار مانند راه حلی ایده آل برای یک میز صبحانه خوری دو نفره است .

در عکس بالا طراح یک قفسه اضافی هم در بالای این قسمت نصب کرده که فضای بیشتری را برای صاحبخانه فراهم میکند مکانی که میتوان از آن برای قرار دادن وسایل تزئینی و گلدان و یا حتی لیوان ها و ظروف استفاده کرد

 

3. اتاق خواب :

با کوچک شدن هرچه بیشتر خانه ها طراحی اتاق خواب هم از همیشه دشوار تر است . اتاق خواب باید علاوه بر جای دادن وسایل اصلی مثل تخت خواب و کمد جایی برای قرار دادن چراغ خواب و کتاب ها هم داشته باشد .
 

طاقچه های هوشمندانه
 

 یک طاقچه نسبتا کوچک میتواند راه حلی ایده آل برای ااق خواب های کوچک باشند چرا که زمین کمیاب را اشغال نمیکنند و با این حال مکانی برای قرار دادن کتاب ها ، گلدان های کوچک ف زیور آلات و کتاب ها را برای تان فراهم میکنند .

 

لبه تخت :

یکی دیگر از مکان هایی که میتوانید در آن از طاقچه استفاده کنید لبه بالایی تخت خواب است .
 

طاقچه های هوشمندانه


طراحی هوشمندانه و زیبا نمایش داده شده در عکس بالا یکی دیگر از کاربرد های طاقچه را در مکان های کوچک نشان میدهد . همانطور که میبینید گرچه مکان به قدری کوچک است که تنها تخت به تنهایی در آن جای میشود با این حال با وجود مکان بوجود آمده در بالای آن دیگر نیازی به عسلی یا میز های کنار تخت نیست .


 

 
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - ایراچی
تنها با کمک المان های کوچک و ساده میتوانید جو یک اتاق را به کلی تغییر دهید همراه ما باشید تا در ادامه به رنگ ها یی اشاره کنیم که میتواند روحیه کلی ساکنان خانه را تغییر دهد .
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - ایراچی
چند سالی است که شلف ها یا طبقه ها نظر بسیاری از متخصصان دکوراسیون داخلی و طراحان را به خود جلب کرده روز به روز به تنوع آنها افزوده میشود .
سه‌شنبه، 19 ارديبهشت 1396 - ایراچی
اگر وقتی به رنگ سبز نعناییی فکر میکنید به یاد سرامیک های خانه های قدیمی ودر و پنجره های چوبی خانه مادر بزرگتان می افتید باید هر چه سریع تر ذهنیت خود را نسبت به این رنگ عوض کنید .
يکشنبه، 3 ارديبهشت 1396 - ایراچی
در این مقاله سعی داریم بهترین و محبوب ترین اتاق های غذاخوری سال 95 را به شما معرفی کنیم . تمام این 6 مورد توسط معماران و متخصصان طراحی و اجرا شدند اما همانطور که مشاهده خواهید کرد تمامی المان ها و اجزای ...
دوشنبه، 23 اسفند 1395 - ایراچی
در این مقاله قصد داریم شما را برای انتخاب رنگ ، استایل و نوع مناسب کابینت آشپزخانه راهنمایی کنیم .
جمعه، 13 اسفند 1395 - ایراچی
در این مقاله به نکته های ریز اما مفید برای بزرگتر نشان دادن و استفاده بهتر از فضای اتاق خواب های کوچک را به شما معرفی میکنیم .
شنبه، 7 اسفند 1395 - ایراچی
واقعا چه چیزی است که یک اتاق را با کلاس تر و مجلل تر نشان میدهد ؟ آیا باید مبل ها و میزتان را با مدل های گران تر و بروز تر جایگزین کنید ؟ لزوما نه ! اگرچه مبل های گران و لوکس میتواند ظاهر مجلل تری به اتاق ...
چهارشنبه، 4 اسفند 1395 - ایراچی
یک آینه که در جای درستی قرار گرفته ، اتاق را روشن تر ، بزرگتر و زیبا تر نشان داده و حس فرح بخشی را القا میکند در ادامه به روش های درست استفاده از آینه در اتاق های مختلف اشاره میکنیم .
دوشنبه، 30 فروردين 1395 - ایراچی
در انتخاب دکوراسیون خانه می بایست گاهی از خودتان مایه بگذارید شاید انتخاب کردن و استفاده از همه چیز در یک دکوراسیون خانه واقعا نیاز به یک روحیه خاص داشته باشد که بتوانید تضاد را نیز قبول کنید اما مطمئن ...
يکشنبه، 29 فروردين 1395 - ایراچی
شاید همیشه دکوراسیون داخلی خانه را با فکر عوض کرده اید و درباره ان بسیار دقیق تصمیم گرفته باشید اما این بار می خواهیم درباره اینکه چگونه تصادفی دکوراسیون خانه بچینید صحبت کنید شاید برای شما پیش امده که ...