هشت مورد که به برجسته شدن اتاق کمک می کند قسمت اولirachi  - شنبه، 11 دی 1395


هنگامی که مشغول طراحی یک فضا هستید بسیاری چیزها ممکن است به نظرتان آن را زیبا تر کند چیز های ظریفی که ابتدا به امر ممکن است اصلا به چشم نیاید اما بعدا فضا را فوق العاده کند . توجه دقیق به این جزئیات خیلی می تواند به زیباتر شدن اتاق کمک کند . در این مقاله 8 مورد از این جزئیات را مورد بررسی قرار می دهیم .

اولین جزئیات : حذف طاقچه برای حمام

طاقچه سفارشی ساخته شده برای حمام می تواند چهره ی حمام را کلا تغییر دهد مثلا حذف قفسه در حمام و گذاشتن طاقچه و یا برعکس می تواند چشم بیننده را به خود جلب کند . طراحی دوش خود می تواند چهره ی حمام را عوض کند . در بعضی حمام ها نیاز نیست که طاقچه وجود داشته باشد بنابراین بهتر است که  طاقچه حذف شود .

دومین جزئیات : پوشش های صاف

استفاده از کف پوش های مناسب که می تواند کلیدی ترین نکته درون خانه شما محسوب شود . من ترجیح میدهم سطوح به کار رفته در کف منزل کاملا صاف بوده و برجستگی نداشته باشند .

سومین جزئیات : استفاده از قرنیز

درخواست بیشتر امروزه مشتریان برای ساخت قرنیز است . برای این کار باید ابتدا به ساکن قالب گیری انجام شود . معمولا بعد قالب گیری فریم بندی می کنند که این کار امروزه برای خانه های بزرگ خیلی پر هزینه است . امروزه در خانه های بزرگ از قرنیز های خاصی استفاده می شود که احتیاج به فریم بندی ندارد.

چهارمین جزئیات : استفاده از کابینت های روشن

روشنایی در محصولات چوبی باعث زیبایی خاصی در آشپزخانه می شود و باعث صرفه جویی در مصرف لامپ و برق می شود روشنایی در این نوع کابینت ها ترانسفورماتوری است که در کابینت نصب می شود و باعث روشنایی آن می شود .

پنجشنبه، 26 اسفند 1395 - ایراچی
چه واقعا آینه آنتیک و کهنه باشد و یا زیر دست یک هنرمند به این صورت درآمده باشد ، به فضای اتاق یک حس نوستالژیک و قدیمی میدهند که بر صمیمیت و اصالت فضا می افزاید .
چهارشنبه، 25 اسفند 1395 - ایراچی
​وجود استین گلس چه درفرم پنجره باشد یا درب یا حتی سقف کاذب به یک خانه کاراکتر میدهد و کلاس و کیفیت طراحی داخلی آن را بالا میبرد .
دوشنبه، 23 اسفند 1395 - ایراچی
در این مقاله قصد داریم شما را برای انتخاب رنگ ، استایل و نوع مناسب کابینت آشپزخانه راهنمایی کنیم .
جمعه، 20 اسفند 1395 - ایراچی
​ گاهی اوقات یک طاقچه نه یک قفسه تنها چیزی است که برای یک اتاق لازم است تا علاوه بر کارایی به آن زیبایی بدهد . در ادامه به بررسی طاقچه های هوشمندانه و کوچک در چند اتاق متفاوت میپردازیم . با کمک این نکات ...
يکشنبه، 15 اسفند 1395 - ایراچی
امروزه بر خلاف چند دهه قبل که میز و صندلی های غذاخوری تنها جنبه کاربردی داشتند امروزه یکی از عوامل مهم در دکوراسیون منزل هستند . اما قبل از اینکه به سراغ سندلی های بلند و باریک مجسمه مانند و زیبا بروید ...
جمعه، 13 اسفند 1395 - ایراچی
در اغلب خانه ها اتاق خواب ها نادیده گرفته میشوند و بیشتر تمرکز در طراحی و تزئین بر روی اتاق نشیمن و پذیرایی است در حالی که یک اتاق خواب چه برای یک زوج باشد یا یک نوجوان و کودک محلی است که باید در آن احساس ...
جمعه، 13 اسفند 1395 - ایراچی
در این مقاله به نکته های ریز اما مفید برای بزرگتر نشان دادن و استفاده بهتر از فضای اتاق خواب های کوچک را به شما معرفی میکنیم .
دوشنبه، 9 اسفند 1395 - ایراچی
​زمانیکه درباره تم و طرح کلی خانه ، رنگ اصلی و بودجه تان تصمیم گرفتید زمان آن رسیده که مبلمان تان را انتخاب کنید . در بیشتر مواقع یکسری مبلمان و وسایل از قبل وجود دارد حال سوال این است که باید کل این وسایل ...
شنبه، 7 اسفند 1395 - ایراچی
واقعا چه چیزی است که یک اتاق را با کلاس تر و مجلل تر نشان میدهد ؟ آیا باید مبل ها و میزتان را با مدل های گران تر و بروز تر جایگزین کنید ؟ لزوما نه ! اگرچه مبل های گران و لوکس میتواند ظاهر مجلل تری به اتاق ...
چهارشنبه، 4 اسفند 1395 - ایراچی
یک آینه که در جای درستی قرار گرفته ، اتاق را روشن تر ، بزرگتر و زیبا تر نشان داده و حس فرح بخشی را القا میکند در ادامه به روش های درست استفاده از آینه در اتاق های مختلف اشاره میکنیم .