ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی قسمت اولirachi  - سه‌شنبه، 23 آذر 1395


من به تازگی با طراحان داخلی دو روز جلسه داشتم که با انها در باره آپارتمان های به سبک پاریسی صحبت کردم . نیکی دارلیمپل ابتدا گفت : در سبک قاب عکس های قرن نوزده میلادی در پاریس از گج سفید استفاده می شده است . او از این کار سبکی نوین را الهام گرفت و در کتابخانه خود به کار برد . روز بعد النا رودیگر گفت : او و مشتریانش را در آپارتمان پاریسی نگه داشت تا بتواند از نظرات آنها برای الهام گرفتن از طراحی های جدید استفاده کند . از نشانه های سبک پاریسی می توان به دیوار های سفید ، محصولات چوبی ، جیوه و شیشه ، سنگ مرمر و طاقچه سنگی اشاره کرد .

در زمان سلطنت ناپلئون سوم بین سال های 1853 و 1870 بسیاری از نما ها و اشکال معماری مانند گچ سفید ، طاقچه شومینه ، کف پارکت و درهای فرانسوی مورد توجه گرفت . امروزه این عناصر سنتی با مبلمان تمیز پوشیده و آثار هنری مدرن در خانه های شیک پاریسی نمایان تر از قبل شده است . ده عنصر در خانه های پاریسی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد .

عنصر اول : دقت در تعادل بین قدیمی و جدید

این اتاق نشیمن ترکیبی از سنتی و مدرن است . معماری محصولات چوبی به طور معمول در سبک سنتی استفاده شده است . مبلمان با خطوط براق ، سایه های نا موزون و بی تناسب دوران سلطنت ناپلئون سوم را در ذهن بیینده تداعی می کند .

با استفاده از رنگ روشن مانند سفید ، کرم و خاکستری کم رنگ روی دیوار و سقف می توان سبک فرانسوی را به اتاق الهام بخشید .

عنصر دوم : ریخت و پاش در سنگ مرمر شومینه

در آپارتمان زیبا در پاریس ، سنگ مرمر شومینه بسیار خودنمایی می کند . این نوع شومینه در اواسط قرن نوزدهم ظاهر شد و اغلب بالای آن از آینه بزرگ با قاب گچی استفاده می شده است . این نوع طراحی چشمان بیینده را به خود جذب می کند .

 
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
این اثر که توسط شیگرو بان و ژان دو گاستینز طراحی شده است، یکی از زیباترین مواردی که در در ایل سگوئین در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. این ساختار نمادی برای قرن 21 بوده و مسیر ورودی رای غرب پاریس می باشد ...
چهارشنبه، 21 تير 1396 - ایراچی
محل زندگی یک هنرمند مشکلات طراحی متعددی می تواند داشته باشد. فضا باید به صورت اندیشمندانه و با دقت به جزئیات طراحی شوده و در عین حال جریان و آزادی را داشته باشد تا فرد بتوانند از استعدادهای کاری خود بهره ...
يکشنبه، 18 تير 1396 - ایراچی
اگر قصد دارید کمی در محیط زندگی تان تنوع و تفاوت ایجاد کنید و بودجه کمی هم دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید . میتوانید تنها با چند کوسن تزئینی در مدت کوتاهی مانند دو روز آخر هفته فضای کلی اتاق نشیمن ...
يکشنبه، 4 تير 1396 - ایراچی
چراغ های آویزان و سقفی به علت تنوع بالا در مدل ، امکان تنظیم ارتفاع و همچنین قیمت مناسب برای هر طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب است از این چراغ ها معمولا به عنوان لایه های روشنایی بالای میز ها و مکان های ...
شنبه، 3 تير 1396 - ایراچی
یکی از خانواده های شناخته شده کویت برای ساخت خانه ای سرسبز و خنک در کویت به پیش شرکت معماری داخلی و دکوراسیون AGi رفتند که در واقع شرکتی مشترک بین مادرید و کویت بود.
يکشنبه، 21 خرداد 1396 - ایراچی
گاهی معماران و طراحان دوست دارند چیزی فرا تر از یک برج یا ساختمان بسازند . در این مقاله به بررسی بعضی از این بنا ها میپردازیم که با ظاهر و معماری خورد توجه هر بیننده ای را به خود جذب میکند.
شنبه، 20 خرداد 1396 - ایراچی
​برای خیلی از ما سخت است که یکی از المان های دکوراسیون که عاشق شان هستیم از مد بیافتد و مجبورم باشیم آنها را از خانه مان برداریم.
چهارشنبه، 17 خرداد 1396 - ایراچی
فرش ها شکل قرار گیری دیگر مبلمان را تعیین میکنند پس در انتخاب آنها باید بیش تر دقت کنیم . در ادامه به 7 اشتباه رایج هنگام خرید و یا قرار دادن فرش اشاره میکنیم .
دوشنبه، 15 خرداد 1396 - ایراچی
فرقی نمیکند چگونه از آن نام ببرید کاناپه ، راحتی ، مبل یا هر چیزی دیگر به هر حال این وسیله یکی از مهم ترین وسایل خانه است و خرید آن مانند سرمایه گذاری است .
شنبه، 13 خرداد 1396 - ایراچی
در چند کیلیمتری شهر ملبورن استرالیا در کنار یک دریاچه خانه ای مکعبی شکل ساخته شدده از مواد طبیعی و مهم تر از همه به دور از تکنولوژی ساخته شده.