ده عنصر در آپارتمان های به سبک پاریسی قسمت اولirachi  - سه‌شنبه، 23 آذر 1395


من به تازگی با طراحان داخلی دو روز جلسه داشتم که با انها در باره آپارتمان های به سبک پاریسی صحبت کردم . نیکی دارلیمپل ابتدا گفت : در سبک قاب عکس های قرن نوزده میلادی در پاریس از گج سفید استفاده می شده است . او از این کار سبکی نوین را الهام گرفت و در کتابخانه خود به کار برد . روز بعد النا رودیگر گفت : او و مشتریانش را در آپارتمان پاریسی نگه داشت تا بتواند از نظرات آنها برای الهام گرفتن از طراحی های جدید استفاده کند . از نشانه های سبک پاریسی می توان به دیوار های سفید ، محصولات چوبی ، جیوه و شیشه ، سنگ مرمر و طاقچه سنگی اشاره کرد .

در زمان سلطنت ناپلئون سوم بین سال های 1853 و 1870 بسیاری از نما ها و اشکال معماری مانند گچ سفید ، طاقچه شومینه ، کف پارکت و درهای فرانسوی مورد توجه گرفت . امروزه این عناصر سنتی با مبلمان تمیز پوشیده و آثار هنری مدرن در خانه های شیک پاریسی نمایان تر از قبل شده است . ده عنصر در خانه های پاریسی وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد .

عنصر اول : دقت در تعادل بین قدیمی و جدید

این اتاق نشیمن ترکیبی از سنتی و مدرن است . معماری محصولات چوبی به طور معمول در سبک سنتی استفاده شده است . مبلمان با خطوط براق ، سایه های نا موزون و بی تناسب دوران سلطنت ناپلئون سوم را در ذهن بیینده تداعی می کند .

با استفاده از رنگ روشن مانند سفید ، کرم و خاکستری کم رنگ روی دیوار و سقف می توان سبک فرانسوی را به اتاق الهام بخشید .

عنصر دوم : ریخت و پاش در سنگ مرمر شومینه

در آپارتمان زیبا در پاریس ، سنگ مرمر شومینه بسیار خودنمایی می کند . این نوع شومینه در اواسط قرن نوزدهم ظاهر شد و اغلب بالای آن از آینه بزرگ با قاب گچی استفاده می شده است . این نوع طراحی چشمان بیینده را به خود جذب می کند .

سه‌شنبه، 2 خرداد 1396 - ایراچی
با پیشرقت علم و مدرن تر شدن وسایل تمامی المان ها ی محیط هم مطابق آن در حال پیشرف اند .
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - ایراچی
تنها با کمک المان های کوچک و ساده میتوانید جو یک اتاق را به کلی تغییر دهید همراه ما باشید تا در ادامه به رنگ ها یی اشاره کنیم که میتواند روحیه کلی ساکنان خانه را تغییر دهد .
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - ایراچی
چند سالی است که شلف ها یا طبقه ها نظر بسیاری از متخصصان دکوراسیون داخلی و طراحان را به خود جلب کرده روز به روز به تنوع آنها افزوده میشود .
شنبه، 30 ارديبهشت 1396 - ایراچی
توکیو یکی از شهر های فوق العاده شلوغ و پر تراکم جهان است و به همین دلیل هم منطقی است که زمین در آن کم یاب و فوق العاده گران است .
سه‌شنبه، 19 ارديبهشت 1396 - ایراچی
اگر وقتی به رنگ سبز نعناییی فکر میکنید به یاد سرامیک های خانه های قدیمی ودر و پنجره های چوبی خانه مادر بزرگتان می افتید باید هر چه سریع تر ذهنیت خود را نسبت به این رنگ عوض کنید .
چهارشنبه، 13 ارديبهشت 1396 - ایراچی
در ادامه به 6 مورد که در آن ها میتوانید از فرش های دایره ای استفاده کنید اشاره میکنیم
يکشنبه، 3 ارديبهشت 1396 - ایراچی
در این مقاله سعی داریم بهترین و محبوب ترین اتاق های غذاخوری سال 95 را به شما معرفی کنیم . تمام این 6 مورد توسط معماران و متخصصان طراحی و اجرا شدند اما همانطور که مشاهده خواهید کرد تمامی المان ها و اجزای ...
يکشنبه، 27 فروردين 1396 - ایراچی
زمانی که درباره شکل نهایی خانه تان تصمیم گرفتید این سوال مهم پیش می آید که آیا برای دکوراسیون خانه تان به یک متخصص نیاز دارید و یا خودتا میتوانید از پس همه مراحل بر بیایید ؟
پنجشنبه، 17 فروردين 1396 - ایراچی
اگر در خانه احساس آرامش نمیکنید ، در یکی از اتاق ها همواره در حال بحث با همسرتان هستید شاید باید هرچه زودتر رنگ دیوارهای تان را عوض کنید .
دوشنبه، 14 فروردين 1396 - ایراچی
همیشه گران ترین وسایل ، دوست داشتنی ترین نیستند . در واقع گاهی وسایل بسیار کوچک و کاربردی هستند که بیشتر از همه زندگی روزمره را برای ما راحت و لذت بخش میکنند و به ما حس خاص بودن میدهند . در این مقاله 8 ...